Dětský svět je o poznání..
Špatné počasí neexistuje, jen špatné oblečení.
zobrazit
Fantazie dětí je nekonečná..
Mít bohatou fantazii a velký tvůrčí potenciál znamená neustále rozvíjet kreativitu.
zobrazit

Nápady jak udělat dětem ze života radost a příležitost rozvíjet sebe, ale i své okolí.


Zahrada hrou

Jak vyvolat u dětí zájem o zahradu a proč si spojit zahradu s relaxací a odpočinkem. Dozvíte co rodiče dělají špatně, když děti o práci na zahradě nechtějí ani slyšet. Dětem chybí smysluplná motivace a zodpovědnost..

Děti potřebují vlastní finance

Stalo se Vám už někdy, že se Vaše děti v obchodě dožadovali křikem či trucováním zakoupení nějaké sladkosti nebo věci? Pokud ano, řekneme Vám jak to udělat aby jste Vy i dítě bylo spokojené a vaše peněženka nechudla..

Jsou děti nezodpovědné?

Proč děti nestávají včas, nečistí si zuby, neučí se do školy, nosí domů pětky a neváží si věcí? Možná je to nejčastější otázka rodičů ale zároveň je velmi rozsáhlá otázka ale i zároveň odpověď.. Pojďme se na ní společně kouknout..

Dětský svět je o poznání

Hraní v blátě v šesti letech může vést k ochraně životního prostředí v 16ti letech a ke kariéře mikrobiologa v dospělosti. Nemůžete prostě nikdy vědět, kam nakonec tyto dětské zájmy povedou. Buďte proto opatrní, abyste je nepotlačovali..

Stávej, musíme do školky

Možná to jako rodič znáte, když spěcháte do práce ale Vaše dítě nechce stávat, loudá se, nejde do dětí dostat ani dvě sousta, zkrátka jak kdyby nám to dítě dělalo naschvál.

Fantazie dětí je nekonečná..

Mít bohatou fantazii a velký tvůrčí potenciál znamená neustále rozvíjet kreativitu.

Zobrazit všechny články

 

Buďte pro děti partnerem, průvodcem, ne diktátorem

Podporujte děti a respektujte je. Nabídněte jim svou ruku, ale netahejte je nebo nepostrkujte. Mluvte spolu a analyzujte své pocity i potřeby a přemýšlejte společně o tom, co zažíváte a jak to udělat aby všem v tom bylo dobře. Nikdy nebagatelizujte děti ani jejich zájmy a názory ať se zdají nedůležité nebo zcestné. Buďte zodpovědní, budou i vaše děti a především nebraňte jim v tom. Neochraňujte je a nekontrolujte je příliš, jinak nezískají potřebné zkušenosti. Nenuťte dětem aktivity, o které nemají zájem. Nezáleží na tom, v jakém věku se děti naučí číst nebo chovat přátelsky, ve chvíli kdy je to bude zajímat, budou pociťovat potřebu znát to, vyhledají informace nebo pomoc a naučí se to.  

Jsme přesvědčení, že nelze správně rozvíjet děti podle osnov (neboli bez unschoolingu) a vychovávat je bez respektujícího přístupu.

Smysluplnost těchto vět můžete odhalit v našich článcích ve kterých se skrývá:

  • Jak nepoužívat tresty a odměny.
  • Jak omezit příkazy co možná nejvíce.
  • Jak udělat děti šťastné, přátelské, hodné, schopné i sebevědomé.
  • Jak nabízet dětem opravdové možnosti pokud možno co nejčastěji.
  • a mnohem více..