Zdravý životní styl

Pravidelný spánek, dostatek pohybu a správná strava je symbolem dlouhého a šťastného života. Zdravý životní stylu napomáháme i pozitivním myšlením. Proto pozor! Děti jsou kopírky které nás kopírují. Svět ovlivňujete neustále svým chováním...


Tohle je náš svět - film

Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní

zobrazit

Jak překonat lenost

Lenost, nečinnost znamená stále odkládat povinnosti které chceme nebo jsou potřeba udělat. Běžně se takové chování dostaví, když se vám do něčeho nechce, nebo to vidíme jako příliš složitý úkol nebo na dlouhou dobu. Naučme se jí překonávat hned teď!

zobrazit

Zařaďme do jídelníčku ovoce

Proč konzumovat ovoce, jaké, kdy a jak to udělat aby nás například příprava ovocných salátu bavila? Od nakupování až po konzumaci vám poradíme tak, aby jste se u tohoto procesu vy nebo i vaše děti pobavily.

zobrazit

STOP soli

Naše tělo potřebuje sodík k tomu, aby mohlo správně fungovalo, přesto vyšší konzumace soli má za následek vysoký krevní tlak. Proč tomu tak je, jaké má dopady to má, jaké potraviny omezit a kde všude najdeme sůl se dozvíte uvnitř článku.

zobrazit

Zařaďme do jídelníčku zeleninu

Zelenina bezpochyby patří k nejzdravějším surovinám, která by v jídelníčku chybět neměla. Podíváme se na to, jak ji zařadit do jídelníčku bezbolestně. Zařiďte to tedy tak, aby zelenina ležela právě tam, kde ji uvidíte jako první a ...

zobrazit

Vhodné tekutiny

Nápoj, který se tváří zdravě, v sobě často skrývá velké množství sacharidů neboli zbytečnou energie kterou tělo nevyužije. Jednoduše řečeno tloustneme. Energii a vitamíny najdeme v ovoci. Tak proč nepít vodu z kohoutku? Stojí nám ta chuť za to?

zobrazit

Výživa

Hlavní zásadou zdravé výživy je vyváženost, tedy ideální poměr bílkovin, sacharidů a tuků. Náš jídelníček by měl být zároveň bohatý na vitamíny a minerály. Základní živiny lze rozdělit do kategorií - cukry, tuky, bílkoviny, minerály, vitamíny.

zobrazit