Vztah k přírodě

Mít rád přírodu znamená mnohé, třeba nekupovat zbytečně neobnovitelné zdroje, být šetrný ke svým věcem, třídit odpad a mnoho dalšího. Jaké existují možnosti ochrany přírody pro každodenní život, které mají velký dopad? Potřebujeme přírodu k životu?


Elektroauta mají budoucnost

Elektromobilům patří budoucnost, otázka zní, jestli blízká, nebo vzdálená. Jejich výhody oproti vozidlům se spalovacím motorem jsou zjevné – zejména z ekologického hlediska. Větší spotřebitelský zájem by se projevil nižší cenou automobilu...

zobrazit

Třídění odpadů: Jak na to?

Třídíte doma odpad? Víte, kam správně patří nápojové kartony? Jaké druhy skla můžete hodit do kontejneru na sklo? Jak probíhá recyklace odpadu? Věděli jste že přibližně 200 kg odpadu ročně připadá na osobu? Jak se naučit chovat šetrně k přírodě?

zobrazit

Kompostování není věda

Během kompostování se z bioodpadu stává materiál obsahující humus, organické a minerální látky které obsahují vše, co rostliny potřebují. K tomu je však zapotřebí kompostovat jen to, co je pro kompost vhodné. Jak na to se podíváme v článku.

zobrazit

Tropický deštný les

Pralesy jsou domovem přibližně dvou třetin suchozemských druhů rostlin a živočichů. Zachovávají stabilitu klimatu a udržují rovnováhu života na Zemi. Jaké existují a kde je nalezneme? Jak je můžeme chránit?

zobrazit

Vážná hrozba jmeném palmový olej

Pěstování nedochází na polích, ale v oblastech původního deštného lesa, který je původním domovem tisíců druhů nejrůznějších živočichů a rostlin, které jsou na sobě vzájemně závislé.

zobrazit